صفحه اصلی   ورود کاربران   چاپ صفحه  
امـروز : سه شنبه 28 شهریور 96


معرفی

 
 

رشته نقاشي در دانشکده هنر و معماري صبا در سال 1376 تاسيس شده است ؛ و تا به امروز در مقطع کارشناسي نقاشي هر ساله دانشجو مي پذيرد .
دوره کارشناسي نقاشي دوره اي با مهارت هاي مختلف فني و تکنيکي است که سعي در تربيت نيروي متخصص ، زبده و متعهد و نيز ارتقاي قابليت هاي دروني و خلاقه دارد . دانش آموختگان نقاشي با درک صحيح از نياز هاي جامعه و با به کارگيري کليه امکانات هنري اين رشته پيام هاي مناسب را در قالب اشکال و رنگ ها منتشر و ابلاغ نموده و با ديگران ارتباط برقرار مي کنند .

دوره کارشناسي نقاشي با طرح و رساله نهايي حداقل 4 سال است . نظام آموزشي اين دوره واحدي است . و دروس در هر نيمسال به مدت 17 هفته ارائه مي شود . زمان تدريس هر واحد نظري 17 ساعت ، عملي و آزمايشگاهي 24 ساعت ، کارگاهي 51 ساعت در طول يک نيمسال تحصيلي است .
تعداد کل واحدهاي درسي اين دوره 136 واحد شامل: دروس پايه 32واحد - دروس عملي 32 واحد - دروس تخصصي 45 واحد - دروس عمومي 21 واحد - دروس اختياري 1+6واحد

دانش آموختگان اين رشته بر پايه تواناييهايي که در طول اين دوره کسب کرده اند مي توانند در زمينه هاي گوناگون آموزشي ، پژوهشي و حرفه اي فعاليت کنند . برخي از مهمترين اين فعاليت ها به شرح زير است:
-توليد آثار هنري زيبا و متناسب که سبب تلطيف روح و ذهن مخاطب شده و در عين حال پيام هاي عميق انساني و مفاهيم ارزشي را به گوش و جان ابلاغ مي نمايد ؛
- تدريس در سطوح مختلف آموزش و پرورش و هنرستان هاي فني و حرفه اي ، آموزشکده ها و کلاس هاي آزاد هنري ؛
- عضويت در کادر زيباسازي شهرداري ها و ارائه مشاوره هاي فرهنگي و هنري با سازمان هاي مشابه ؛
- اجراي پروژه هاي نقاشي ديواري ، مجسمه و يادبودهاي شهري و کليه فعاليت هاي زيباسازي محيط ؛
- ارائه خدمات نمايشگاهي و فعاليت هاي فرهنگي با سازمان هاي مختلف ؛
- فارغ التحصيلان اين دوره مي توانند در دوره کارشناسي ارشد نقاشي و يا رشته هاي مرتبط در داخل و خارج از کشور ادامه تحصيل دهند.منوی اصلیکليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان مي باشد.